Hizmetlerimiz Sayfası Ev Logosu

NEDEN KİRAPRATİK?

Türkiye’nin yeni nesil kira yönetim sistemi KiraPratik, kira takibini dijitalleştiriyor, mülk sahipleri ve kiracıları ayrıcalıklı bir dünyada buluşturuyor, her yerden yönetilebilir ve erişilebilir mülk yönetimi için sizlere gelişmiş birçok fırsat sunuyor.

Hizmetlerimiz Sayfası Görsel

MÜLK YÖNETİM PLATFORMU

Kontratlarınızı Web Sitemiz ve Mobil Uygulamamızdan Kolayca Yönetebilirsiniz

Finansal Raporlama

KiraPratik mülklerinizi ve kira gelirlerinizi tek bir ekran üzerinden görme imkanı sağlar. Kira ödemelerinin gününü ve gecikmiş kira alacaklarını izlemenize olanak sağlayan gelişmiş rapor ekranı sunar.

Mülk ve Kontrat Yönetimi

Mülk sahipleri kendisine ait tüm mülkleri sisteme kolayca kaydedebilir. Kaydedilen mülklere kira sözleşmesi atayabilir. Mülklerini, kira kontrat detaylarını sistem üzerinden takip edebilir.

Akıllı Sözleşme Yönetimi

Kira sözleşmesi dijital arşivde güvenle saklanır. Sözleşme esasları üzerinde yapılan değişlikler karşılıklı onaya sunularak kayıt altına alınır. Yıllık kira artış döneminde, taraflar sistem üzerinden mutabakata varırlar ya da artış sözleşmede belirtilen koşula göre otomatik olarak yapılır.

Masraf Yönetimi

Mülk içerisinde oluşabilecek masraf bilgileri belgesiyle birlikte kiracılar tarafından uygulamaya yüklenir. Sözleşmeye ait bu masraflar mülk sahibinin onayına düşer. Onaylanan masraflar kiradan otomatik olarak düşer. Güvenli süreç yönetimi ile tüm masraflar kayıt altında tutulur.

Otomatik Bildirimler

Kira ödeme günü hatırlatmaları, ödenen kira bildirimleri, sözleşme yenileme tarihi bildirimleri ve mülkte yapılan tüm işlemler anında mülk sahibi ve kiracılara bildirilir.

Ödeme Hizmeti

KiraPratik uygulaması ile kiralar kredi kartına peşin veya taksitle ödenebilir ya da fatura öder gibi anlaşmalı bankaların kurum ödeme sayfalarından kira ödeme imkanına sahip olunabilir. Tüm işlemler kayıt altında tutulur.

KİRA TAKİBİ

Dijital Yöntemlerimizle Ödeme Takibinizi Yapmak Artık Çok Kolay.

Kira Ödeme Hatırlatması

Kiracılar, KiraPratik tarafından geliştirilmiş akıllı algoritmalarla risk puanına göre gruplandırılır. Kira ödemesi yaklaştığında kiracılara profillerine göre hatırlatmalar yapılarak gecikme riski en aza indirilir.

Kira Ödeme Bilgilendirmesi

Kira ödemesi, bankaların ödeme noktalarından ve internet/mobil bankacılığından, kiracı adına çıkan bir ödeme belgesiyle kolayca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Kiracı tarafından yapılan ödeme, mülk sahibine iletildiği zaman, kira ödemesinin geldiğine dair mülk sahibine anlık bilgilendirme yapılır.

Gecikmiş Kira Uyarısı

KiraPratik kira ödemelerini takip eder, ödemenin gecikmesi durumunda kiracılara SMS ve e-mail ile bilgilendirme yaparak süreçleri takip eder. Gecikmenin devam etmesi halinde, Kirapratik bünyesindeki uzman çağrı merkezi kiracı ile iletişime geçer, geciken kiraların ödenmesini sağlar.

HUKUKİ SÜREÇLER

Haklarınızı En İyi Şekilde Koruyabilmek İçin KiraPratik Yanınızda

İhbarname Süreci

Kiranın zamanında ödenmemesi halinde, yasal olarak mülk sahibi adına gerekli işlemler KiraPratik tarafından başlatılır. Geciken ödemeler için çağrı merkezi tarafından yapılan ‘ödeme hatırlatma’ aramalarından sonra alanında uzman avukatlar aracılığı ile ‘borç uyarı tebligatı’ gönderilir.

İcra İşlemleri Süreci

Geciken kiranın ‘İhbarname Süreci’ sonrası da ödenmemesi durumunda, mülk sahibi onayına istinaden KiraPratik'in önerdiği avukatlar aracılığı ile icra takip süreci başlatılır. İhtarname ücreti, icra takibi açılış masrafları KiraPratik tarafından karşılanır.

Dava Süreci

İcra takibine itiraz edip borcunu ödemeyen kiracıya karşı bir yıl içerisinde, konusunda uzman avukatlarımız tarafından ‘İtirazın İptali Davası’ açılır ve süreç profesyonel ekip tarafından takip edilir. Bütün dava masrafları KiraPratik tarafından karşılanır.

İster bilgisayar ister telefon ile kiranızı takip edip, hem güvende hissedin hem de dijital teknolojinin hayatınızı kolaylaştırmasını sağlayın.