menu ikon logo

KİRA TAKİBİ, HUKUKİ TAKİP, KONUT YÖNETİM HİZMETİ KİRAPRATİK

Dijital bir ödeme yöntemi ile istediğiniz yerden, istediğiniz zaman “KİRA” süreçlerinizi eksiksiz yönetirsiniz. Zamanınız size kalır.

KİRA TAKİBİ

Kira Ödeme Bilgilendirmesi

Kira ödemesi, bankaların ödeme noktalarından ve internet/mobil bankacılığından, kiracı adına çıkan bir ödeme belgesiyle kolayca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Kiracı tarafından yapılan ödeme, mülk sahibine iletildiği zaman, kira ödemesinin geldiğine dair mülk sahibine anlık bilgilendirme yapılır. Tüm süreçler otomatik olarak yürütülür, içiniz rahat eder.

Kira Ödeme Hatırlatması

Kira ödemesi yaklaştığında kiracılara hatırlatma bildirimleri yapılır, gecikme riski ortadan kalkar. İletişim yükünüz azalır, içiniz rahat eder.

Gecikmiş Kira Uyarısı

KiraPratik kira ödemelerinizi takip eder, ödemenin gecikmesi durumunda kiracınıza SMS ve e-mail ile bilgilendirme yaparak süreçlerinizi takip eder.

Gecikmenin devam etmesi halinde, çağrı merkezi aracılığıyla kiracı ile iletişime geçerek kira ödemesinin gerçekleşmesini sağlayarak sürecin yönetimini sağlar.

 Kira Takip Uygulaması Dijital Yöntemlerimizle Ödeme Takibinizi Yapmak Artık Çok Kolay.
 Kira Ödeme Hatırlatması Haklarınızı En İyi Şekilde Koruyabilmek İçin KiraPratik Yanınızda

Hukuki Süreçler

Ödeme Hatırlatma- Borç Uyarı Tebligatı-İhbarname Süreci

Kiranın zamanında ödenmemesi halinde, yasal olarak mülk sahibi adına gerekli işlemler KiraPratik tarafından başlatılır. Geciken ödemeler için borçluya, çağrı merkezimiz tarafından öncelikle ‘ödeme hatırlatma’ yapılacak olup, sonrasında konusunda uzman avukatlarımız aracılığı ile ‘borç uyarı tebligatı’ ve ‘ihbarname’ gönderilecektir.

İcra İşlemleri Süreci

Borcun yukarıdaki işlemlere rağmen ödenmemesi durumunda, kiraya veren tarafından KiraPratik'in önerdiği avukatlara vekalet verilir ve icra takip süreci başlatılır. İhtarname ücreti, icra takibi açılış masrafları KiraPratik tarafından karşılanır.

Dava Süreci

İcra takibine itiraz edip borcunu ödemeyen kiracıya karşı bir yıl içerisinde, konusunda uzman avukatlarımız tarafından ‘İtirazın İptali Davası’ açılacak ve süreç profesyonel ekimiz tarafından takip edilir. İtirazın iptali dava masrafları KiraPratik tarafından karşılanır.

KONUT YÖNETİM PLATFORMU

Gösterim Paneli

KiraPratik sahip olduğunuz mülkleri ve bu mülkler üzerinden kazandığınız kira gelirlerini tek bir ekran üzerinden görme imkanı sağlar.

Kira ödemelerinin gününü ve gecikmiş kira alacaklarını izlemenize olanak sağlayan özet ekranı sunar.
Takip kolaylığı ile içiniz rahat eder.

Masraf Yönetimi

Mülk içerisinde oluşabilecek masraflar kiracılar tarafından sisteme girilip mülk sahibi ile paylaşılır.

Sözleşmeye ait bu masraflar mülk sahibinin onayına düşer.
Onaylanan masraflar kiradan otomatik olarak düşer.
Güvenli süreç yönetimi ile içiniz rahat eder.

Sözleşme Yönetimi

Kira sözleşmesi dijital arşivde güvenle saklanır.
Sözleşme esasları üzerinde yapılan değişlikler karşılıklı onaya sunularak kayıt altına alınır.

Yıllık kira artış döneminde, taraflar sistem üzerinden mutabakata varırlar ya da artış sözleşmede belirtilen koşula göre otomatik olarak yapılır. Böylece taraflar sürecin dijitalleşmesinin keyfini sürer.

Emlak Yönetimi

Mülk sahipleri kendisine ait tüm mülkleri sisteme kolayca kaydedebilir. Kaydedilen mülklere kira sözleşmesi atayabilir.
Mülklerini, kiracılarını ve mülklerinin doluluk bilgisini sistem üzerinden takip edebilir.

Tek noktadan tüm işlemlerinizi kolayca takip edersiniz, içiniz rahat eder.

Bildirimler

Mülk sahipleri ve kiracılar sistem üzerinde yapılan tüm değişiklik ve aksiyonları anlık bildirimlerle kolayca takip edebilirler.

Ödeme Hizmeti

KiraPratik uygulaması ile kiralarınızı peşin ya da taksitle ödeme imkanına sahip olabilirsiniz. KiraPratik’in güvenli ve hızlı alt yapısı ile ödeme kolaylığının keyfini yaşarsınız. Zamanınız size kalır.

 Gecikmiş Kira Uyarısı Kontratlarınızı Web Sitemiz ve Mobil Uygulamamızdan Kolayca Yönetebilirsiniz

Dijital bir ödeme yöntemi ile istediğiniz yerden, istediğiniz zaman “KİRA” süreçlerinizi eksiksiz yönetirsiniz. Zamanınız size kalır.

İster bilgisayar ister telefon ya da tablet ile kiranızı takip edip, hem güvende hissedin hem de dijital teknolojinin hayatınızı kolaylaştırmasını sağlayın.

 Gecikmiş Kira Uyarısı